Nowości:

Dobór mebli i inne rozwiązania pomocne w urządzaniu garderoby

Jak urządzić garderobę?
Garderoba w ogóle nie musi być wielkim miejscem, by trzymać tam nasze rzeczy oraz zachować w nich porządek. Sprawdzi się ona równie dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. Można garderobę wówczas wydzielić drzwiami przesuwnymi od pomieszczenia i wciąż będzie ona wyśmienicie sprawować swoje zadanie.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Przechowywane ubrania to główny czynnik, który wpływa na wnętrze garderoby. Zależnie od rodzaju rzeczy, które posiadamy, musimy zdecydować, czy w naszych meblach musi być dużo drążków z wieszakami, szuflad bądź może półek. Warto także zastanowić się czy będziemy potrzebować więcej przestrzeni na przeróżne sprzęty, jak np. żelazko bądź deska do prasowania.

W przypadku, gdy garderoba nie zajmie wiele przestrzeni, rewelacyjnym wyborem będzie nabycie szafy na wymiar. W ten sposób najprościej jest zwiększyć przestrzeń zarówno na nasze ubrania i przeróżne dodatki. Warto zdecydować się na kupno mebli na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która znana jest z wytwarzania niezwykle pakownych szaf ubraniowych. Ładowna szafa narożna także jest świetnym wyborem oraz zwiększy miejsce na naszą odzież.

Drzwi przesuwne na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Kolejną metodą, która umożliwi powiększenie przestrzeni użytkowej w Twojej garderobie jest zamontowanie drzwi przesuwnych. Będzie to samodzielny pokój. Takie drzwi umożliwią zaoszczędzenie nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest niezbędna do otworzenia tradycyjnych drzwi. Możemy wybrać gotowe rozwiązania bądź na drzwi przesuwne na wymiar sprzedawane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Urządzając garderobę musimy mieć na uwadze, że wybór odpowiednich mebli to nie wszystko. Niezwykle istotne jest również odpowiednie oświetlenie garderoby. Powinno ono docierać do wszystkich półek i zakątków pokoju. Jeśli dysponujemy dużą powierzchnią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, powinniśmy również zatroszczyć się o oświetlenie punktowe. Najkorzystniejszym wyborem są LED-y, szczególnie, że maja one różne formy i bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie tylko chcemy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim detalem, o którym nie można nie pamiętać jest lustro. Nie jedynie umożliwi ono nieograniczone przeglądanie się podczas wyboru właściwego ubioru, ale także zwiększy ono optycznie pokój. Jeśli nie mamy przestrzeni na lustro stojące, można wybrać wiszące. Doskonałą decyzją będzie również wybranie szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

Teksty: