Nowości:

Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby

Jak urządzić garderobę?
Wbrew pozorom, garderoba w ogóle nie musi być duża, aby zdołać bez problemu przechowywać w niej stroje oraz utrzymać stosowny porządek. Sprawdzi się ona także jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. Możemy garderobę wówczas odseparować drzwiami przesuwnymi od pokoju i wciąż będzie ona bardzo dobrze sprawować swoją funkcję.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Trzymane rzeczy to główny czynnik, który wpływa na wystrój garderoby. Zależnie od rodzaju posiadanych ubrań, musimy podjąć decyzję, czy w naszych meblach musi znajdować się dużo drążków z wieszakami, szuflad lub może półek. Warto też pomyśleć czy potrzebujemy dodatkowego przestrzeni na przeróżne urządzenia, jak np. żelazko lub deska do prasowania.

Gdy posiadamy niedużo przestrzeni na garderobę, dobrą decyzją jest kupno szafy na wymiar. W ten sposób zwiększymy dostępne miejsce na ubrania, a także różne dodatki. Do niewielkiej garderoby można kupić meble na wymiar oferowane przez firmę Komandor, która wytwarza ładowne szafy ubraniowe. Rewelacyjnym pomysłem okaże się także pojemna szafa narożna, która zwiększy ilość dostępnego miejsca do przechowywania naszej odzieży.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Innym rozwiązaniem, które pozwoli na powiększenie przestrzeni użytkowej w swojej garderobie będzie zamontowanie drzwi przesuwnych. Jest to oddzielny pokój. Dzięki temu zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest potrzebna do uchylenia zwykłych drzwi. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo gotowych modeli, ale można też wybrać drzwi przesuwne na wymiar, które oferowane są przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Urządzając garderobę musimy pamiętać, że wybór właściwych mebli nie wystarczy. Bardzo ważne jest też odpowiednie oświetlenie garderoby. Bardzo istotne jest, by promienie światła docierały do wszystkich półek oraz zakątków pokoju. W związku z tym, jeśli nasza garderoba to spore pomieszczenie, powinniśmy zadbać, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Z ekonomicznego punktu widzenia bardzo dobrą decyzją są LED-y. Nie tylko wykorzystują one mało energii, ale dostępne są różne rozwiązania, które sprawiają, że można zamontować je w dowolnym miejscu.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
W garderobie nie może brakować także właściwego lustra. Duże lustro spełnia dwie ważne funkcje. Jest ono konieczne w trakcie wybierania odzieży, a także zwiększa optycznie wnętrze. W przypadku małego pomieszczenia powinno się zastąpić lustro stojące wiszącym. Dobrą alternatywą dla małych pomieszczeń jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

Teksty: